آیا کم یا زیاد بودن ضخامت چرم مبلی در دوام آن تاثیر دارد؟

در گذشته استفاده از پوست حیوانات برای پوشاک و فرش رواج زیادی داشته است؛ اما امروزه با گسترش صنعت و پیشرفت تکنولوژی، از چرم ‌ها برای ساخت محصولات گوناگونی نظیر مبل، کیف وکفش، تابلو و … نیز استفاده می ‌شود، به طوری که بسیاری از افراد برای شیک‌ و خاص کردن دکوراسیون خانه و محل کارشان، آن ‌ها را خریداری می ‌کنند. اما باید به این نکته توجه کرد که خریداران علاوه بر زیبایی، کیفیت محصول نیز برای شان اهمیت دارد، زیرا می ‌خواهند بودجه خود را به صورت بهینه خرج کنند؛ یعنی به ازای مبلغی که پرداخت می ‌کنند بتوانند از تمامی امکانات آن بهره کافی را ببرند.

مبل چرمی یک نمونه از محصولات چرمی است که در حال حاضر خواهان زیادی پیدا کرده است. همین امر باعث شده تا افراد مختلفی برای دریافت سود بیشتر، قصد تولید آن را داشته باشند و وارد بازار فروش مبل چرمی شوند که کمی نگران‌کننده است؛ زیرا در این میان افراد سودجویی هستند که با فروش محصولاتی نامرغوب، ضرر زیادی را به مشتریان وارد می ‌کنند. برای جلوگیری از این اتفاق مشتریان باید قبل از خرید بدانند که چرم مبلی باکیفیت دارای چه ویژگی‌ هایی است و با تاثیر ضخامت چرم مبلی در دوام آشنا شوند.

ویژگی های مبل چرمی با کیفیت

یکی از ویژگی ‌های مهم چرم مبلی باکیفیت میزان ضخامت آن است؛ زیرا رابطه مستقیمی با ماندگاری و دوام مبل دارد؛ به همین دلیل است که اغلب تولیدکنندگان پوست دباغی شده گاو را برای تولید مبلمان انتخاب می‌ کنند. پوست گاو از ضخامت مطلوبی برخوردار است اما در همه قسمت ‌ها این ضخامت یکسان نیست که با دباغی کردن آن طی یک فرآیند می ‌توان آن را در ضخامت‌ های ثابت 1.2 تا 2.5 میلی ‌متر تولید کرد تا متناسب هر نوع مبلی باشند؛ اما به دلیل آن که تاثیر ضخامت چرم مبلی در دوام آن بسیار زیاد است، استانداردی برای تولیدکنندگان چرم مبلی تعیین شده تا هم سازندگان در حین کار بتوانند از چرم ‌ها استفاده کنند و هم مشتریان رضایت کافی را داشته باشند.

بهترین نوع خرید چرم مبلی از مجموعه چارق چرم می باشد چونکه علاوه بر محصولات خود با سایر کارخانه های چرمسازی کوچک و بزرگ کل کشور در ارتباط مستقیم بوده و قادر است تمام در خواستهای چرم مشتریان محترم را پذیرش و مورد بررسی قرار دهد.

0 +
تعداد مشتریان ما
0 %
تضمین کیفیتت محصولات
0 %
تضمین قیمت

تماس با ما

راه های ارتباطی با چارق چرم

ضخامت چرم مبلی چقدر است؟

ضخامت چرم مبلی معمولا از 1.2 تا 1.7 میلی ‌متر است؛ زیرا باعث می ‌شود تا کشسانی و انعطاف ‌پذیری چرم اندازه مطلوبی داشته و به میزانی باشد که هنگام نشستن و برخاستن فرد، چرم زیاد کشیده نشود یعنی به گونه ‌ای باشد که هم منعطف بوده و هم به سرعت به حالت اولیه بازگردد؛ آن هم به این دلیل که فشار و سایش زیاد در مدت زمان طولانی باعث پوسیدگی پوست می‌ شود که این اتفاق؛ چرم را در برابر فشار و اجسام خارجی سست کرده و  طول عمر مبل ‌های چرمی را کاهش می ‌دهد؛ بنابراین می ‌توان نتیجه گرفت با ضخامت ‌های استاندارد چرم مبلی می ‌توان میزان سایش را کاهش داد که این در ماندگاری و دوام چرم مبلی نیز نقش بسزایی دارد.

نتیجه گیری

حال که گفته شد تاثیر ضخامت چرم مبلی در دوام آن بسیار اهمیت دارد، باید آن را از سایت یا فروشگاه معتبری خریداری کنید که تمامی محصولات خود را مطابق قوانین و استانداردهای تعیین شده تولید می‌کند، چاروق چرم یکی از برندهایی است که با رعایت نکات و بدون واسطه محصولی باکیفیت را در اختیار مشتریان خود در سراسر دنیا قرار می‌دهد تا دیگر برای محصولات چرمی دچار ضرر نشوند.

خرید بدون واسطه و مستقیم

خرید به قیمت عمده و ارزان

دریافت لیست قیمت