رنگ آمیزی چرم مبلی چگونه انجام می شود؟

امروزه به دلیل آن که اکثر افراد زمان زیادی از روز خود را در خانه و یا محل کار سپری می ‌کنند، استفاده از وسایل خاص که محیط اطراف را به فضایی دلنشین تبدیل کند؛ بسیار اهمیت دارد، به طوری که گاهی افراد وسایلی را که سالم هستند نیز با وسایل جدید و لوکسی تعویض می ‌کنند تا تغییری ایجاد کنند. چرم مبلی یکی از محصولات چرمی به حساب می ‌آید که به دلیل زیبایی منحصربه‌فرد و چشم نوازی که دارد؛ افراد زیادی را مجذوب خود کرده و باعث شده تا از آن در دکوراسیون اطراف خود استفاده کنند؛ اما قیمت آن در مقایسه با دیگر مبل ‌ها بیشتر است. به همین دلیل به راحتی نمی ‌توان آن را با محصولی مشابه تعویض کرد. در این زمان بهترین راه‌حل رنگ ‌آمیزی چرم مبلی است؛ زیرا نه تنها قسمت ‌های آسیب ‌دیده را پوشش می‌ دهد بلکه تغییر بزرگی را در فضای اطراف ایجاد می‌ کند، اما به دلیل آن که هزینه‌ های ترمیم مبل چرمی نیز زیاد است ما در این مقاله به معرفی رنگ ‌آمیزی چرم مبلی خواهیم پرداخت تا تمامی افرادی که مبل چرمی دارند و می ‌خواهند رنگ آن را تغییر دهند؛ بتوانند با خواندن آن به راحتی نتیجه دلخواه را دریافت کنند.

بهترین نوع خرید چرم مبلی از مجموعه چارق چرم می باشد چونکه علاوه بر محصولات خود با سایر کارخانه های چرمسازی کوچک و بزرگ کل کشور در ارتباط مستقیم بوده و قادر است تمام در خواستهای چرم مشتریان محترم را پذیرش و مورد بررسی قرار دهد.

مواد مورد نیاز رنگ‌آمیزی چرم مبلی

برای رنگ کردن چرم مبلی به مواد و تجهیزاتی نیاز است که در این قسمت از مقاله آن ‌ها را معرفی خواهیم کرد:

  • تثبیت‌کننده رنگ جهت ماندگاری بیشتر
  • رنگ مات در دو تنالیته قهوه‌ای و شکلاتی
  • نرم‌کننده پارچه
  • آب
  • برس
  • اسفنج

رنگ آکرلیک شکلاتی تیره

نحوه رنگ‌آمیزی چرم مبلی

برای رنگ ‌آمیزی چرم مبلی باید مراحل مشخصی را طی کرد تا نتیجه مطلوب دریافت شود؛ در ادامه مقاله؛ صفر تا صد نحوه رنگ‌ آمیزی چرم مبلی را بیان خواهیم کرد تا بدون ایجاد هیچ مشکلی؛ بتوان رنگِ آن را تغییر داد.

قبل از شروع هر کاری ابتدا باید رنگ را در قسمت کوچکی از مبل که قابل دید نیست؛ امتحان کرده و مورد بررسی قرار داد تا مشکلی ایجاد نشود.

مرحله اول: ساختن رنگ دلخواه

به دلیل آن که رنگ ‌های موجود در بازار اغلب مورد پسند همگان قرار نمی ‌گیرند، برای ایجاد رنگ دلخواه باید ابتدا تعدادی رنگ را با یکدیگر ترکیب کرد تا رنگ مورد نظر ایجاد شود. برای رنگ کردن چرم ‌های مبلی باید دو رنگ مات تهیه شده را با هم مخلوط کرد اما میزان رنگی که به کار می‌رود کاملا به سلیقه خود فرد و رنگ قبلی چرم مبلی بستگی دارد.

مرحله دوم: کنترل غلظت رنگ

در مرحله بعد باید رقیق کننده را به ترکیب رنگ به دست آمده اضافه کرد و 15 ثانیه آن را به هم زد تا غلظت رنگ کنترل شود. میزان رقیق کننده به کار رفته به اندازه سطحی که به رنگ نیاز دارد، بستگی دارد؛ به عنوان مثال اگر باید سطح کوچکی رنگ ‌آمیزی شود به سه قاشق غذاخوری رقیق کننده نیاز است در حالی که برای سطح ‌های بزرگ تر حدود 5 قاشق غذاخوری نیاز می باشد.

مرحله سوم: رنگ‌آمیزی چرم مبلی

حال که رنگ دلخواه با میزان غلظت مناسب به دست آمده است؛ باید مبل را به فضایی با تهویه مناسب مانند گاراژ منتقل کرد و با استفاده از قلم مو و غلطک مخصوص؛ رنگ ‌آمیزی پارچه را آغاز کرد تا آسیبی به چرم وارد نشود. اما در این مرحله باید به این نکته نیز توجه کرد که برای یکدست رنگ شدن سطوح ابتدا با آب و صابون یا استون گرد و غبار روی آن را به طور کامل از بین برد ؛ سپس چندین بار رنگ‌آمیزی را انجام داد. پس از که 1 الی 2 ساعت گذشت و رنگ خشک شد، نوبت به ایجاد بافت و رنگ چرم می ‌رسد که برای انجام آن باید از یک اسفنج و رنگ آکرلیک استفاده کرد.

مرحله چهارم: تثبیت رنگ

در مرحله آخر باید از یک تثیبت ‌کننده یا جلا دهنده مخصوص چرم استفاده کرد تا رنگ ماندگاری بیشتری داشته باشد و زیباتر به نظر برسد.

نتیجه گیری

حال که گفته شد برای رنگ ‌آمیزی چرم مبلی چه مشکلاتی وجود دارد؛ بهترین راه‌ حل ترمیم آن توسط شرکت چاروق چرم است؛ زیرا ما در این شرکت برخلاف دیگر شرکت ‌های مشابه؛ خود تولیدکننده چرم هستیم و به همین دلیل قیمت مقرون به صرفه ‌ای را برای ترمیم چرم مبلی پیشنهاد می ‌دهیم که این اتفاق؛ برای مشتریان بسیار رضایتبخش است، آن هم به این دلیل که نه تنها دردسری ایجاد نمی ‌شود بلکه کیفیت رنگ نیز بهتر هم خواهد شد.

0 +
تعداد مشتریان ما
0 %
تضمین کیفیتت محصولات
0 %
تضمین قیمت

تماس با ما

راه های ارتباطی با چارق چرم

خرید بدون واسطه و مستقیم

خرید به قیمت عمده و ارزان

دریافت لیست قیمت