چرم مبلی با پوست سایر حیوانات و خصوصیات آن

همان طور که می دانید؛ مبلمان بخش زیادی از محیطِ خانه را به خود اختصاص می ‌دهند، به گونه‌ای که هنگام ورود اولین چیزی است که مورد توجه قرار می‌ گیرد، بنابراین انتخاب یک مبل که هم زیبا به نظر برسد و هم با دیگر وسایل خانه سازگاری داشته باشد؛ بسیار اهیمت دارد. مبلمان‌ ها از انواع گوناگونی برخوردار هستند اما یک مدل از آن ‌ها که از گذشته تا کنون خواهان زیادی داشته و در هر محیطی قابل استفاده است، مبل چرمی است.  امروزه بر خلاف زمان ‌های قدیم که از چرم طبیعی برای تولید محصولات چرمی استفاده می‌ کردند؛ برای ساخت مبل های چرمی از چرم ‌های مصنوعی نیز استفاده می ‌شود؛ اما همواره چرم ‌های طبیعی در میان مردم از جایگاه ویژه‌ای برخوردار هستند؛ زیرا برای تولید چرم مبلی از پوست حیوانات دیگر نظیر گاو، گوسفند و بز استفاده می ‌شود که هر کدام طرح خاص و منحصربه‌فردی دارند. ما در این مقاله به معرفی تولید چرم مبلی از پوست حیوانات دیگر که دباغی شده هستند، می‌ پردازیم تا شما با انتخاب درست بتوانید به خواسته ‌های تان از یک مبل پاسخ دهید.

بهترین نوع خرید چرم گاوی مبلی از مجموعه (چارق چرم) می باشد چونکه علاوه بر محصولات خود با سایر کارخانه های چرمسازی کوچک و بزرگ کل کشور در ارتباط مستقیم بوده و قادر است تمام در خواسته های چرم مشتریان محترم را پذیرش و مورد بررسی قرار دهد.

تولید چرم مبلی از پوست حیوانات دیگر وخصوصیات آن‌ ها

چرم ‌های طبیعی یا همان پوست حیوانات را در دباغی آماده‌ سازی کرده و آن را تبدیل به چرمی می‌ کنند که برای تولید محصولات چرمی قابل استفاده باشد. تمامی چرم ‌های طبیعی از دوام بسیار زیادی برخوردارند اما دارای تفاوت‌ هایی هستند که ما در این قسمت از مقاله به معرفیِ آن ‌ها پرداخته ‌ایم.

پوست گاو

همان طور که می ‌دانید در تولید چرم مبلی از پوست حیوانات دیگر، بهترین نوع پوست برای تولید آن، پوست گاو است، زیرا دارای ضخامت استانداردی است که باعث شده میزان کشسانی و انعطاف ‌پذیری آن به حد مطلوبی برسد، یعنی نه آنقدر محکم که فرد را هنگام نشستن اذیت کند و نه آنقدر شل که پس از برخاستن دیگر به حالت اولیه بازنگردد و ظاهر نامناسبی را برای مبل ایجاد کند؛ بلکه به گونه‌ای است که فرد هنگام نشستن احساس راحتی کرده و پس از برخاستن مبل ظاهر اولیه خود را حفظ می ‌کند. چرمی که از پوست گاو به دست می‌آید جز چرم‌های سنگین محسوب می‌شود زیرا دارای ساختار فیبری بسیار محکم و قوی است که نه تنها به دلیل جلوگیری از ترک‌خوردگی و پاره شدن از ماندگاری بالایی برخوردار است بلکه با گذشت زمان زیباتر نیز می‌شود. این پوست همچنین ضدآب بوده که مانع از ورود آب و رطوبت به بدنه مبل می‌شود و شستشو را راحت‌تر می‌کند. یکی از ویژگی‌ هایی که باعث شده اغلب از پوست گاو برای مبل چرمی استفاده شود ضخیم بودن آن است؛ زیرا این امکان را به سازنده می ‌دهد که حکاکی ‌های پیچیده ‌ای روی آن انجام دهد که هم محصول را زیباتر کرده و هم ارزش آن را بالا می ‌برد. چرم بیکست نبوک نیز از پوست گاو تولید می ‌شوند که قیمت مناسب‌ تری نسبت به چرم مبلی گاوی دارند.

پوست گوسفند

برای تولید چرم مبلی از پوست حیوانات دیگر ، پوست گوسفند یکی از بهترین گزینه ‌ها است که برای تولید چرم طبیعی ازآن استفاده می ‌شود. برای آن که از این پوست بتوان در صنعت مبل‌ سازی استفاده کرد، باید ابتدا آن را دباغی کرده سپس پوست بدون پشم را نمک سود کرده تا کار با آن‌ ها آسان ‌تر شود. پوست گوسفند پس از پوست گاو یکی از باکیفیت ‌ترین چرم ‌های موجود در بازار برای مبل ‌های چرمی به حساب می ‌آید زیرا علاوه بر زیبایی؛ خاصیت درمانی نیز دارد. این پوست به دلیل آن که ضخامت و مقاومت کم تری نسبت به پوست دیگر حیوانات دارد در دسته چرم‌های سبک قرار می ‌گیرد، که نیاز به نگهداری بیشتری خواهد داشت .

پوست بز

پوست بز که ساختاری شبیه به پوست گوسفند دارد و همانند آن در دسته چرم ‌های سبک به حساب می ‌آید نیز در ساخت مبل چرمی به کار می ‌رود ، زیرا انعطاف ‌پذیری بیشتری نسبت به دیگر پوست ‌ها دارد که راحتی را برای مصرف‌کننده به ارمغان می ‌آورد و همچنین وزن کمی دارد که جابه‌جایی را نیز آسان‌تر می ‌کند. پوست بز از  لطافت و نرمی بسیاری برخوردار است؛ به طوری که حس خوبی را برای فرد ایجاد می ‌کند اما به هیچ عنوان عایق گرمای مناسبی نیست؛ یعنی گرما را کم تر جذب می‌کند که این نیز برای مصرف کننده بسیار لذت بخش است.

نتیجه گیری

اگر شما نیز جز آن دسته از افرادی هستید که به مبل ‌های چرمی علاقه زیادی دارید؛ می ‌توانید به سایت چاروق چرم مراجعه کنید تا مدل دلخواهِ خود را با هر نوع چرمی که می ‌خواهید سفارش دهید؛ زیرا ما در چاروق چرم جز معدود شرکت ‌هایی هستیم که خودِ چرم را برای تولید چرم مبلی از پوست حیوانات دیگر فرام می ‌کنیم و هر کدام از آن ‌ها را با قیمت مناسبی بدون واسطه در اختیار مشتری عزیز قرار می دهیم.

0 +
تعداد مشتریان ما
0 %
تضمین کیفیتت محصولات
0 %
تضمین قیمت

تماس با ما

راه های ارتباطی با چارق چرم

خرید بدون واسطه و مستقیم

خرید به قیمت عمده و ارزان

دریافت لیست قیمت

گالری تصاویر چرم مبلی گاوی(چارق چرم)