مبلمان مناسب می ‌تواند حس و حال محیط اطرافش را عوض کند و فضای دلنشینی ایجاد نماید؛ امروزه یکی از مبل‌ هایی که طرفداران زیادی پیدا کرده، مبل چرمی است زیرا دکوراسیون محیط را متفاوت و چشمگیر می ‌کند. به دلیل تقاضای زیاد افراد، مبل‌ های چرمی علاوه بر آن که از چرم طبیعی تولید می ‌شوند، از چرم مصنوعی نیز می ‌توان در ساخت آن ‌ها استفاده کرد که باعث تنوع زیادشان شده است. اگر شما نیز جز آن دسته از افرادی هستید که به مبل چرمی علاقه دارید و می ‌خواهید یک مدل از آن را در خانه یا محل کار خود داشته باشید؛ بهتر است خصوصیات مبل چرمی را بدانید، زیرا کمک می ‌کند تا بتوان خرید مرغوبی داشت. چرم های مبلی با آن که از چرم ‌های گوناگونی ساخته می ‌شوند که هر کدام زیبایی خاص خودشان را دارند؛ اما خصوصیات مشترکی در میان آن ‌ها وجود دارد که ما در این مقاله تعدادی از آن ‌ها را معرفی می ‌کنیم تا شما با انتخاب درست خرید باکیفیت و مقرون به صرفه ‌ای داشته باشید.

چرم مبلی
طرح های گوناگون چرم مبلی

خصوصیات چرم مبلی

با تنوع زیادی که در حال حاضر در بازار مبلمان چرم موجود است؛ خرید مبلمان کمی دشوار شده است اما با دانستن یک سری خصوصیات مبل چرمی و دقت به نکات ریز می ‌توان مبلی را تهیه کرد که طول عمری بیشتری دارد.

یکی از خصوصیات مبل چرمی مرغوب سطح ناصاف آن است که باید توسط سازنده ایجاد شود؛ زیرا مانع از تعریق می ‌شود.

چرمی که در مبل ‌های چرمی به کار می ‌رود معمولا دارای رنگ‌ های تیره‌ای هستند که چندان کثیفی را نشان نمی ‌دهند اما باید نوع رنگ به کار رفته رو نیز دانست ؛ زیرا اگر نامرغوب باشد با چند بار نشستن که مدام در حال فشار و ساییدگی است، از بین می ‌رود و ظاهر بدی ایجاد می‌ کند.

یکی دیگر از خصوصیات مبل چرمی که هنگام خرید بسیار باید به آن توجه کرد ؛ میزان ضخامت آن است زیرا نه تنها هنگام ساخت به سازنده کمک می ‌کند تا آسان ‌تر کار خود را به سرانجام برساند بلکه کشسانی آن را به حد استاندارد و مطلوبی نزدیک می ‌کند که در مبلمان خوب بسیار اهمیت دارد.

شما هنگام خریداری مبل؛ تنها 10 دقیقه روی آن بنشینید و سپس بلند شوید؛ اینگونه می ‌توانید میزان کشسانی مطلوب آن را متوجه شوید؛ زیرا تنها در چند ثانیه باید به حالت اولیه خود بازگردد و اگر این گونه نبود یعنی جنس چرم آن مرغوب و باکیفیت نیست و باید به دنبال گزینه دیگری بگردید.

اغلب ضخامت ‌های چرم به کار رفته بین 1.2 تا 1.7 میلی ‌متر است اما با این حال از استحکام خوبی برخوردار است که باعث می‌ شود در برابر فشار مقاوم باشد.

لطافت مبل‌ های چرمی یکی از بهترین خصوصیات مبل چرمی است که به خاطر استفاده از چرم مبلی گاوی که از پوست دباغی شده گاو پدید آمده و علاوه بر لطافت باعث جلوگیری از جذب مو و پرز شده که بسیار برای افرادی که حیوانات خانگی دارند؛ مناسب است زیرا حساسیتی به وجود نمی ‌آورند که آلرژی ‌زا باشند.

جنس چرم آن نیز باید به گونه‌ای باشد که در برابر لک مقاوم بوده ، اما اگر زمانی دچار کثیفی شد به راحتی با یک پارچه نم دار پاک شود.

چرم مبلی
انواع چرم مبلی

مبل چرمی را از کجا تهیه کنیم؟

همان طور که می ‌دانید؛ داشتن اطلاعات مختصری درباره مبل چرمی باعث می ‌شود تا بتوان خرید مناسبی داشت اما برای خرید مطمئن ‌تر می ‌توانید به شرکت چاروق چرم مراجعه کنید ؛ که نه تنها شما را با خصوصیات مبل چرمی آشنا خواهیم کرد؛ بلکه در شناخت ویژگی ‌های آن هنگام خرید نیز به شما کمک می‌ کنیم تا پس از خرید نیز رضایت کامل داشته باشید.

چرم مبلی
چرم مبلی