اگر شما هم جز افرادی هستید که تا کنون از چرم گاوی استفاده نکرده ‌اید یا تنها یک نوع محصول ساخته شده از چرم؛ مانندِ چرم گاوی مبلی را خریداری کرده ‌اید، بهتر است در این مقاله با ما همراه باشید تا تفاوت ‌های چرم گاوی مبلی با کیفی و کفشی را برایتان بیان ‌کنیم که باعث می ‌شود بتوانید محصول مرغوب را تشخیص دهید.

کیف و کفش چرمی
کیف و کفش چرمی

تفاوت ‌های چرم گاوی مبلی با کیفی و کفشی

قبل از خرید؛ شناخت ویژگی ‌های انواع محصولات چرمی بسیار اهمیت دارد؛ زیرا به خریداران کمک می‌ کند تا با دانستن آن‌ ها بتوانند کالایی با کیفیت و بی ‌نقص را تهیه کنند که هم طول عمر بالایی داشته و هم مقرون به صرفه باشد. همان طور که می ‌دانید؛ چرم از پوست حیوانات گوناگونی به وجود می‌ آید که هر کدام دارای خصوصیات یکسانی هستند که باعث شده به مرور زمان در میان مردم مرسوم شده و خواهان زیادی پیدا کنند؛ اما تمامی آن ‌ها یک سری ویژگی‌ های منحصربه‌فرد و خاص نیز دارند که در ادامه تفاوت‌ های چرم گاوی مبلی با کیفی و کفشی گفته می ‌شود.به مرور زمان با زیاد شدن تعداد خریداران چرم و پیشرفت صنعت، انسان ‌ها توانستند از پوست‌ های دباغی شده حیوانات در صنایع مختلفی مانند کیف و کفش، لباس، زیورآلات، تابلو پوست، مبلمان و فرش استفاده کنند تا محیط ‌هایی همچون خانه یا محل کار که امروزه اکثر افراد زمان زیادی از وقت خود را در آن مکان ‌ها سپری می‌ کنند، به فضا هایی دلنشین ‌تر تبدیل شوند و افراد را سرزنده ‌تر کنند.

یک نمونه از محصولات چرمی که کاربرد فراوانی نیز دارد، چرم مبلی است که اغلب از پوست دباغی شده گاو تولید می ‌شود؛ زیرا علاوه بر آن که طرح‌ های زیاد و متنوعی دارد ، می‌ توان آن را به ضخامت ‌های 1.2 تا 2.5 میلی ‌متر تولید کرد که متناسب هر نوع مبلی است اما به دلیل استاندارد بودن اکثر مبل‌ ها معمولا از ضخامت ‌های 1.2 تا 1.7 میلی ‌متر بیشتر تولید می‌ شود؛ با این حال تفاوت ‌های چرم گاوی مبلی با کیفی و کفشی بسیار مشهود است.

یکی دیگر از دلایلی که به ضخامت چرم بستگی دارد و باعث شده تا از پوست گاو در ساخت مبل ‌ها استفاده شود، میزان انعطاف و کشسانی آن است که باید مناسب باشد؛ زیرا در طول روز افراد به دفعات روی آن می ‌نشینند ؛ بنابراین نباید به گونه‌ای باشد که نه تنها هنگام نشستن محکم بوده و فرد را اذیت کند بلکه هنگام بلند شدن نیز حالت بدی به مبل بخشیده و ظاهر آن را ناپسند کند؛ در واقع باید میزان استحکام آن به قدری باشد که هم منعطف بوده و هم به سرعت به حالت اولیه بازگردد.
در چرم‌ های گاوی مبلی رنگ ‌آمیزی نیز از اهمیت بسیار ویژه ‌ای برخوردار است؛ زیرا همانند دیگر سطوح ثابت نیست بلکه دائماً در حال کشش و برگشت به حالت اولیه و همچنین فشار است که این میزان ساییدگی را افزایش داده و روند از بین رفتن رنگ را تسریع می ‌بخشد.

کیف و کفش چرمی
کیف و کفش چرمی

محصولات کیف و کفش چرمی

یکی دیگر از محصولات پر فروش چرمی، کیف و کفش است؛ زیرا به طور طبیعی دارای سوراخ ‌هایی است که باعث جریان هوا می ‌شوند و از بو گرفتن و خشک شدن کیف یا کفش جلوگیری می ‌کنند؛ اما با این حال ضدآب نیز است و به همین دلیل در فصول سرد مانند پاییز و زمستان که بارندگی زیاد است؛ اغلب از کیف و کفش چرمی استفاده می‌ شود.
چرم ‌هایی که در این نوع محصولات به کار می ‌روند؛ کشسانی کم تری نسبت به چرم ‌های گاوی مبلی دارند و به همین خاطر از استحکام و مقاومت زیادی برخوردار است و از پا محافظت می‌ کند و به مرور زمان کاملا سایز پا شما شده و حالت پاهایتان را می‌گیرد؛ زیرا ضخامت زیادی ندارد اما با این حال تفاوت ‌های چرم گاوی مبلی و کیفی و کفشی به راحتی قابل تشخیص است. کیف و کفش ‌های چرمی با آن که سختی زیادی دارند اما کمی نرم بوده و انعطاف‌ پذیر هستند که باعث می ‌شود دوخت آسان ‌تری هم داشته باشند.

حال که ویژگی‌ های اصلی‌ محصولات چرمی بیان شد و شما تفاوت‌ های چرم گاوی مبلی با کیفی و کفشی را دانستید، باید گفت دیگر محصولات چرمی نظیر فرش، زیور آلات و لباس‌ ها تنها در ضخامت و میزان تحمل حرارت با یکدیگر تفاوت دارند، زیرا هر کدام متناسب با نوع محصول سفارش داده شده و مدل آن متغیر هستند.

کیف و کفش چرمی
کیف و کفش چرمی

در آخر به شما پیشنهاد می ‌شود برای این که در ساخت محصولاتی که سفارش می ‌دهید از چرم متناسب استفاده شود؛ به گونه‌ای که دارای تمامی ویژگی ‌های گفته شده باشد؛ از چاروق چرم خرید کنید زیرا ما همواره سعی داشته ایم که با رعایت تمامی استاندارد ها و برخورداری از همه ویژگی ‌ها ، کالایی باکیفیت و مرغوب را تولید کرده و در دسترس مشتریان خود قرار دهیم تا رضایت آن ‌ها را به دست آوریم و در حوزه کاری خود نیز پیشرفت کرده و موفقیت کسب کنیم؛ به همین دلیل امروزه افراد زیادی از چاروق چرم خرید کرده و ما را با اطمینان خاطر به دیگران معرفی می ‌کنند. چاروق چرم شرکتی است که خود به خریداران کمک می ‌کند تا تفاوت ‌های چرم گاوی مبلی با کیفی و کفشی را تشخیص دهند و محصولی با کیفیت را تهیه کنند.

کیف و کفش چرمی
کیف و کفش چرمی